Grudzień 2014 : wykład "Być pożytecznym : jak dzięki buddyjskim metodom nadać życiu ponadosobisty sens i znaczenie"

Zapraszamy na wykład nauczyciela buddyzmu Jakuba Kadlca

Czas: Piątek, 5 grudnia 2014, godz. 20:00
Miejsce: ul. Piłsudskiego 90, I piętro, Koszalin (mapka)

Wykład poprowadzi nauczyciel buddyzmu Jakub Kadlec. Pochodzi z Czech. Ma 39 lat. Jako nastolatek ćwiczył sztuki walki. Rozpoczął praktykę buddyjską 20 lat temu, gdy odkrył, że te metody pozwalają mu w jeszcze większym stopniu rozwijać się, pozostając wolnym od strachu i złości. Praktykuje buddyzm od 20 lat.
W tym czasie był zaangażowany w wiele projektów związanych z rozwojem buddyzmu w Czechach i Europie. Między innymi był to Trangle Project (projekt mający na celu rozwijanie współpracy pomiędzy buddystami z Czech, Niemiec i Polski). Obecnie aktywnie uczestniczy w rozwoju GOMPA PRAHA, czyli największego w Czechach ośrodka buddyjskiego w Pradze.
Jakob naucza na prośbę swojego nauczyciela Lamy Ole Nydhala od 2002 roku.
Jak sam napisał, miał szczęście i zaszczyt przyjmować nauki i inicjacje od takich nauczycieli jak: Lama Ole Nydahl, H.H. 17th Gyalwa Karmapa Thaye Dorje, Shamar Rinpoche, Lobpon Tsechu Rinpoche, Sherab Gyaltsen Rinpoche, Jigme Rinpoche, Mipham Rinpoche i inni.
Pracuje jako manager projektów w przemyśle budowlanym raz inwestycjach związanych z pozyskiwaniem odnawialnych źródeł energii.


 

Wykład "Być pożytecznym : jak dzięki buddyjskim metodom nadać życiu ponadosobisty sens i znaczenie" jest częścią promocji książki „Być pożytecznym”. To wywiad rzeka z Lamą Ole Nydahlem, pierwszym Europejczykiem, który otrzymał pełen przekaz nauk buddyzmu tybetańskiego i jako Lama przeniósł je na Zachód. To jednocześnie fascynująca opowieść o naszym umyśle, jego ogromnym potencjale, a w szczególności doskonałych właściwościach: nieustraszonej mądrości, spontanicznej radości i aktywnym współczuciu.
Książkę można będzie kupić na wykładzie. Więcej informacji o książce i jej autorze na www.byc-pozytecznym.pl.

 

 

Po wykładzie będzie czas na zadanie pytań na temat buddyzmu i rozwoju ponadosobistego oraz odbędzie się 30-minutowy warsztat medytacyjny.

 

Wstęp na wykład jest darmowy (dobrowolna sugerowana darowizna na pokrycie kosztów organizacji wykładu wynosi 10zł lub 5zł - uczniowie, studenci, emeryci).

 

Zapraszamy!

Dodatkowe informacje