Październik 2014 : wykład Leszka Nadolskiego

Zapraszamy na wykłady nauczyciela buddyzmu Leszka Nadolskiego

Sobota, 18 października 2014, godz. 19:00 wykład pt. "M jak Medytacja"

Miejsce: ul. Piłsudskiego 90, I piętro, Koszalin

Wykład poprowadzi nauczyciel buddyzmu Leszek Nadolski. Ma 58 lat, jest inżynierem budownicta lądowego, prywatmie mąż i ojciec dwójki dzieci. Praktykuje medytacje od 32 lat, naucza buddyzmu od 18 lat. Uczestniczył w wielu kursach medytacyjnych prowadzonych przez tybetańskich mistrzów buddyjskich. Od 1995 roku prowadzi Ogólnopolski Ośrodek Medytacyjny w Kucharach koło Płocka. Pomagał też budować podobne ośrodki na całym świecie.  Jest bardzo dobrym organizatorem, łącząc spokój i cierpliwość ze stanowczością i skutecznością. Podczas wykładu opowie, co dobrego medytacja może wnieść do naszego codziennego życia.

Po wykładzie będzie czas na zadanie pytań na temat medytacji i buddyzmu oraz odbędzie się 30-minutowa prowadzona medytacja.

Buddyzm to nauki o naturze umysłu pochodzące od historycznego Buddy Siakjamuniego, który żył i nauczał ponad dwa i pół tysiąca lat temu w północnych Indiach. Celem praktyki buddyjskiej jest osiągnięcie całkowitego urzeczywistnienia potencjału umysłu i doświadczenie trwałego szczęścia - oświecenia. Każdy może je urzeczywistnić, dlatego buddyzm nazywany jest religią doświadczenia.

Medytacja buddyjska to precyzyjna metoda pracy z umysłem. Uspokaja umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków. Celem medytacji jest uwolnienie umysłu od wszelkich słabości i ograniczeń oraz rozwinięcie w pełni wszystkich jego doskonałych właściwości, szczególnie nieustraszonej mądrości, spontanicznej radości i aktywnego współczucia. By dowiedzieć się więcej kliknij tu i  przyjdź na wykład.   

Wstęp na wykład jest wolny (dobrowolna sugerowana darowizna na pokrycie kosztów organizacji wykładu wynosi 10zł lub 5zł - uczniowie, studenci, emeryci).

Dodatkowe informacje