Srebrne Jezioro

Ośrodek Odosobnieniowy Srebrne Jezioro

Srebrne Jezioro to projekt pozamiejskiego ośrodka medytacyjnego. Nazywane są one ośrodkami odosobnieniowymi, ponieważ jedną z ich funkcji jest umożliwianie odbywania dłuższej praktyki ww względnie spokojnym i odizolowanym od wpływów zewnętrznych otoczeniu.

Podobne ośrodki funkcjonują już w Polsce w Kucharach, Ropkach, Zagórzanach, niedługo "czynny" będzie ośrodek w Bartołtach, a Nagodzicie to także jeszcze projekt w realizacji.

Ośrodek Srebne Jezioro to na razie 5,4 hektara pięknej ziemi 80km na południe od Koszalina (mapka). Są tam dwa stawy, zagajnik, małe bagienko, a większość to piękna łąka ze sporym pagórkiem, na którym planujemy wybudować piękny i użyteczny budynek.

Teren został zakupiony w październiku 2007 dzięki wielkiej szczodrości przyjaciół z całej Polski i nie tylko. Ośrodek jest projektem w trakcie realizacji, który tworzą min. ośrodki z Poznania, Szczecina, Słupska i Koszalina. Na wiosnę 2008 roku podłączyliśmy tam wodę i prąd.

Zorganizowaliśmy też 9-dniowy kurs medytacyjny w lipcu 2008, na którym gościliśmy kilku wspaniałych nauczycieli buddyjskich z Polski oraz Zsuszę z Węgier. Spaliśmy pod namiotami i gotowaliśmy w kuchni polowej.

Srebrne Jezioro to piękne i ważne miejsce dla ludzkiego rozwoju, całkiem niedaleko...

przejdź na stronę Srebrnego Jeziora >>>

Dodatkowe informacje