Pierwsza wizyta


Planujesz po raz pierwszy odwiedzić ośrodek buddyjski? Masz w głowie pełno pytań i wątpliwości na ten temat?

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Nie trzeba być specjalnie ubranym, codzienne europejskie ciuchy są ok.
Nie trzeba nic przynosić ze sobą, wszystko, co jest potrzebne do medytacji, jest w ośrodku (bo właściwie potrzebne są poduszka medytacyjna, tekst do medytacji i trochę wolnej podłogi, a tak się składa, że to wszystko mamy; acha i przydaje się też medytujący, ale to jest już w twojej gestii, nie naszej).
Nie musisz wiedzieć jak medytować, wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, wyjaśni ci kompetentna osoba przed medytacją.
Nie musisz być znawcą buddyzm, możesz nic o buddyzmie nie wiedzieć, żeby zacząć medytować. Wystarczą twoje chęci.
Nie musisz mieć z sobą żadnych pieniędzy, medytacje są bezpłatne.

Jeśli to twoja pierwsza wizyta w ośrodku buddyjskim, dobrze jeśli przyjdziesz na Bardzo Krótki Wykład Wstępny (ale nie jest to konieczne). Odbywa się on co niedzielę o 18:30 przed medytacją. Dowiesz się podczas niego o podstawach buddyzmu i medytacji.
Medytacje są w każdą w środę i niedzielę o 19:00, ale zwykle nie zaczynają się wcześniej niż o 15 minut po, bo zawsze się ktoś spóźnia, a my czekamy i popijamy spokojnie herbatę, gadając o rzeczach ważnych i tych mniej.
Medytacja trwa ok. 30 minut. Jest prowadzona w języku polskim. Polega na podążaniu za tekstem, wyobrażaniu sobie tego, co jest czytane oraz powtarzaniu kilku sylab oraz mantry.
Po medytacji zwykle zostajemy w ośrodku, żeby znów sobie pogadać, albo idziemy gdzieś do knajpki.

Podsumowując, twoja pierwsza wizyta w ośrodku jeśli przyjdziesz w niedzielę o 18:30, będzie trwała około 1,5 godziny. Proszę zarezerwuj sobie ten czas.

Jeżeli masz wątpliwości, czy buddyzm to wybór dla ciebie i chciałbyś się dowiedzieć więcej, to warto przyjść na wykład nauczyciela buddyjskiego. Organizujemy takie wykłady zwykle raz na dwa miesiące. Trwają one zwykle około 3 godzin i dostarczają wyczerpujących informacji na temat buddyzmu popartych wieloletnim doświadczeniem nauczyciela.
Aby dostawać aktualne informacje o wydarzeniach buddyjskich w naszym ośrodku zapisz się na newsletter mailowy.
Tak czy inaczej serdecznie Cię zapraszamy do odwiedzenia naszego Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego w Koszalinie na ul. Piłsudskiego 90 na I piętrze.

Jeśli nadal masz pytania to napisz maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zadzwoń 606 350 870 (odbierze Dominik).

Do zobaczenia w ośrodku!