Ośrodek w Koszalinie

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny : Koszalin ośrodek należy do Związku Buddyjskiego Diamentowej Drogi Szkoły Karma Kagyu w Polsce i jest jednym z ponad 60 ośrodków i grup medytacyjnych założonych w Polsce przez Lamę Olego Nydahla pod duchowym przewodnictwem XVII Karmapy Taje Dordże. Na świecie jest ich ponad 600.

Obecnie dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele o godzinie 19:00 odbywają się otwarte medytacje w naszym ośrodku w Koszalinie na ul. Piłsudskiego 90, I piętro.Medytacje prowadzone są w języku polskim, a uczestniczą w nich ludzie świeccy, pragnący wzbogacić swoje normalne życie o wyzwalające nauki i metody pracy z umysłem. Umożliwiają one skuteczne funkcjonowanie we wszystkich życiowych sytuacjach, niezależnie od ciągle zmieniających się okoliczności. Dzięki medytacji idea ponadosobistego postrzegania rzeczywistości staje się realnym doświadczeniem.

Uczestnictwo w medytacjach jest nieodpłatne. Atmosfera w ośrodku jest nieformalna i pełna humoru, dlatego każdy może znaleźć wiele przestrzeni do własnego rozwoju.

Regularnie organizujemy też wykłady polskich i zagranicznych nauczycieli buddyjskich. Mają one na celu przekazanie rzetelnej informacji na temat buddyzmu.  Poruszane tematy to min. “Buddyzm we współczesnym świece”, “Budda, miłość i partnerstwo”,  “Buddyjski pogląd na śmierć”, “Medytacja - precyzyjna metoda pracy z umysłem”  i inne bardziej szczegółowe nauki.

Podsumowując, wspólne medytacje "Trzech Świateł", główna praktyka naszej linii przekazu, i organizowane przez nas wykłady nauczycieli goszczących w ośrodku, są propozycją dla każdego, kto jest zainteresowany żywym, praktycznym buddyzmem.

Aby otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w koszalińskim ośrodku zapisz się na polub naszą stronę na Facebook'u.