Nauczyciele

W buddyzmie ważnym źródłem rozwoju w są urzeczywistnieni nauczyciele, którzy są żywym przykładem działania buddyjskich metod.

XVI Karmapa Rangdziung Rigpe Dordze

XVI Karmapa urodził się w 1924 roku, został odnaleziony na podstawie pozostawionego przez XV Karmapę listu przepowiadającego okoliczności narodzin jego następnego wcielenia. Będąc jeszcze dzieckiem przejawiał wiele niezwykłych właściwości, otrzymał także pełny przekaz tradycji Kagyu i przeszedł cały trening medytacyjny, podobnie jak poprzedni Karmapowie.

XVII Karmapa Trinlej Taje Dordze

Obecny XVII Karmapa Trinlej Taje Dordze urodził się w Tybecie w 1983 roku. Został odnaleziony i rozpoznany jako prawdziwa inkarnacja poprzedniego XVI Karmapy przez Kunzig Szamara Rinpocze, drugiego po Karmapie lamie linii Karma Kagyu. Proces identyfikacji XVII Karmapa przebiegał ścisłe według duchowej tradycji utrzymywanej w linii Karma Kagyu przez ostatnie osiemset lat.

Lama Ole Nydahl

  Założył ponad 600 ośrodków i grup medytacyjnych na całym świecie od Wladywostoku po San Francisco. Lama Ole jest prawdopodobnie najlepiej znanym zachodnim buddyjskim nauczycielem. Od momentu poznania w 1969r XVI Karmapy, Lama Ole wraz z zona Hanah, nieustannie podróżuje po całym świecie przekazując nauki Buddy i błogosławieństwo linii Karma Kagyu.